Kvalitní vzdělání pro mladé
Aktuality a novinky
Zrychlená navigace - HomePage - Aktuality a novinky
Studenti sestrojili elektromotokáru
Studenti SOŠ a SOU podnikání a služeb Jablunkov se mohou pochlubit novou elektromotokárou. Díky spolupráci s firmou Kuberg vznikla elektromotokára, která je schopna konkurovat závodním.
Cesta ke kýženému výsledku byla trnitá, ale díky ochotě a doporučením lidí z oblasti motokárových závodů Davida Lipiny z E-Motion Parku v Ostravě a Martina Gregora z firmy Steel Ring v Třinci škola oslovila českou pobočku společnosti Kuberg, která navrhla technické řešení. O zbytek se už postarali žáci učebního oboru Automechanik se svým mistrem Miroslavem Sikorou sami.
Motor elektromotokáry má výkon 32kW a baterie mají kapacitu 60Ah při napětí 59,5V. Navíc je schopna jízdy ve třech rychlostních režimech. Nejpomalejší režim dovoluje rychlost jízdy maximálně 10km/h a nejrychlejší umožňuje závodní nastavení. Výdrž baterií v závodním stylu jízdy je přibližně dvě hodiny a doba nabíjení je hodina a půl.
Tento projekt bylo možno realizovat díky programu Erasmus+ dotovanému z prostředků EU. Nejen žáci školy, ale i veřejnost už měla možnost si na naší motokáře sjet. Naposledy nás bylo možno vidět v Jablunkově na Chovatelských dnech a v Českém Těšíně na akci Na vlastní kůži.
Spolupracujeme
Střední škola, Jablunkov, příspěvková organizace
Školní 416, 739 91 Jablunkov
+420 558 357 811, sekretariat@sosjablunkov.cz
IČ: 00100340, Datová schránka: x6dj8jp