Kvalitní vzdělání pro mladé
Aktuality a novinky
Zrychlená navigace - HomePage - Aktuality a novinky
Sdružení obcí Jablunkovska a SŠ škola v Jablunkově prohlubují spolupráci
Mladí lidé v celém našem regionu mohou díky jablunkovské střední škole získat kvalitní vzdělání v několika perspektivních oborech. Kvalita středoškolského vzdělání je nesmírně důležitá a tím pádem i samotné střední školy v Jablunkově. Na svém pondělním setkání se na tom shodl ředitel školy Roman Szotkowski a předsedkyně sdružení obcí Jablunkovska a starostka Bukovce Monika Czepczorová.
"Střední škola v Jablunkově bude na programu jednání lednového sněmu starostů Sdružení obcí Jablunkovska. Vedení školy má obrovský ´tah na branku´ a starostky a starostové chtějí vědět, jak se v současné nelehké době daří a v čem mohou být nápomocní," říká předsedkyně sdružení a starostka Bukovce Monika Czepczorová.
Mezi hlavní projednávaná témata patřila možnost zapojení dalších odborníků z praxe do výuky, zlepšení spolupráce s regionálními základními školami, větší provázanost studia a praxe nebo například spolupráce s vybranými firmami v regionu z pohledu personalistiky. Ředitel střední školy také představil zajímavé projekty pro studenty, které budou spuštěny v roce 2021 a díky kterým se budou moci studenti střední školy podívat do několika zajímavých firem v různých částech České republiky a získat tak cenné profesní zkušenosti.
"Nesmírně si ceníme vzájemné spolupráce s jednotlivými obcemi Jablunkovska a samozřejmě samotným Jablunkovem. Úzká spolupráce otevírá mladým lidem zajímavé možnosti nastartovat svou kariéru právě na naší škole," uzavírá ředitel střední školy v Jablunkově Roman Szotkowski.
Spolupracujeme
Střední škola, Jablunkov, příspěvková organizace
Školní 416, 739 91 Jablunkov
+420 558 357 811, sekretariat@sosjablunkov.cz
IČ: 00100340, Datová schránka: x6dj8jp