Kvalitní vzdělání pro mladé
Aktuality a novinky
Zrychlená navigace - HomePage - Aktuality a novinky
Nástěnná nabíjecí stanice Siemens nově instalovaná v Jablunkově
Ve středu 17. ledna 2018 proběhlo v SOŠ a SOU podnikání a služeb Jablunkov slavnostní předání první veřejné nástěnné nabíjecí stanice Siemens. Tzv. „wallbox“ instalovala společnost Elektro-projekce, s.r.o. v rámci dotačního programu Moravskoslezského kraje „Soutěž o nejlepší chytrá řešení v Moravskoslezském kraji pro rok 2017“. Jedná se o další z celkem 10 nabíjecích stanic Siemens v Moravskoslezském kraji.
Zprovoznění nabíjecí stanice se zúčastnilo vedení TŘINECKÝCH ŽELEZÁREN, a. s., výkonný ředitel Moravskoslezského automobilového klastru, z. s., představitelé města Jablunkova a Třince, zástupci společnosti Siemens ČR a Elektro-projekce s.r.o., ředitelé základních škol Jablunkovska a řada dalších hostů. Na následující konferenci byla představena tato konkrétní akce Moravskoslezského kraje a byly nastíněny i další možnosti a perspektivy rozvoje elektromobility v regionu.
Jablunkovská střední škola, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj, je progresivní vzdělávací institucí aktivně zapojenou do řady rozvojových projektů, prohlubujících kvalitu vzdělávání ve škole, a to nejen v segmentu automotive. Škola je také autorem mnoha odborných výukových materiálů, případně se na tvorbě některých z nich podílí. Spolupracuje s partnerskými školami z České republiky i ze zahraničí.
Nabíječka elektromobilů spolu s přidruženou nabíječkou elektrokol je volně k dispozici široké veřejnosti, a to bezplatně až do konce roku 2018.
Spolupracujeme
Střední škola, Jablunkov, příspěvková organizace
Školní 416, 739 91 Jablunkov
+420 558 357 811, sekretariat@sosjablunkov.cz
IČ: 00100340, Datová schránka: x6dj8jp