Kvalitní vzdělání pro mladé
Aktuality a novinky
Zrychlená navigace - HomePage - Aktuality a novinky
Konstruování a 3D tisk online
V době probíhající distanční výukou jsme vnímali potřebu zařadit do výuky nějaký netradiční a osvěžující projekt pro naše studenty. Proto jsme se rozhodli své zkušenosti aplikovat do online projektu, který jsme koncipovali pro první, druhé a třetí ročníky maturitních i učebních oborů. Do projektu se zapojily třídy 1.BC, 1.S, 2.S, 3.B a 3.C pod vedením učitelů - Ing. Věry Mrkvové a Ing. Stanislava Ferugy.
Jak to celé probíhalo?
Projektový den jsme rozdělili do dvou bloků. V prvním bloku se studenti seznamovali s možnostmi 3D tisku a jeho využitím nejen v běžném životě na Zemi, ale i ve vesmíru. Dále jsme společně konstruovali vesmírnou základnu. 3D objekty jsme modelovali v TinkerCAD-u.
A abychom měli i zpětnou vazbu, všichni studenti své projekty ukládali jako úkol do Classroomu.
V dalším bloku byli studenti seznámeni s 3D tiskárnou. Vysílali jsme online přímo ze školní učebny. Pan učitel Feruga tiskl na 3D tiskárně v přímém přenosu a žáci vše sledovali online.
Na závěr jsme vyhlásili soutěž o nejlepší projekt. Cílem soutěže bylo zkonstruovat autobus se solárními panely. Projektů přišla spousta a jednoznačně ten nejlepší byl od studenta 1. I Martina Ciencialy.
Spolupracujeme
Střední škola, Jablunkov, příspěvková organizace
Školní 416, 739 91 Jablunkov
+420 558 357 811, sekretariat@sosjablunkov.cz
IČ: 00100340, Datová schránka: x6dj8jp