Kvalitní vzdělání pro mladé
Aktuality a novinky
Zrychlená navigace - HomePage - Aktuality a novinky
Jablunkovští středoškoláci se budou učit v učebně VR
V pátek 15. listopadu SOŠ a SOU podnikání a služeb v Jablunkově slavnostně otevřela učebnu virtuální reality za účasti vážených hostů, zejména náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislava Folwarczného, místostarosty Jablunkova Luboše Čmiela, ředitelů základních škol a dalších. Tento projekt je financován z evropských fondů s přibližně desetiprocentní krajskou spoluúčastí.
Nová učebna si vyžádala pětimilionovou investici, z níž šla více než polovina na technologie. „Práce s digitálními technologiemi je pro mnohé obory absolutně nepostradatelná. Moravskoslezský kraj jako zřizovatel středních škol v regionu klade důraz na modernizaci učeben a vytváření co nejvhodnějších podmínek pro výuku. Je to způsob, jak studium nejen zatraktivnit, ale také posunout dál. Čím lepší dovednosti žáci získají, tím jednodušeji se budou prosazovat na trhu práce. V moderních technologiích je budoucnost,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.
Tato nejnovější technologie v sobě skrývá velký potenciál, který budou nejvíce využívat žáci nového maturitního oboru Výpočetní technika pro průmysl. Avšak záměrem školy je, aby učebna sloužila nejen pro potřeby výuky na SOŠ a SOU Jablunkov, ale aby byla využívána i základními školami v okolí jako zpestření výuky všeobecných předmětů. „Možnosti využití učebny virtuální reality jsou velmi široké - od výuky programování a modelování ve 3D prostoru, přes následné využití v odborných předmětech, až po uplatnění ve výuce zeměpisu, fyziky, biologie a mnoha dalších,“ shrnul téma ředitel školy Roman Szotkowski.
Spolupracujeme
Střední škola, Jablunkov, příspěvková organizace
Školní 416, 739 91 Jablunkov
+420 558 357 811, sekretariat@sosjablunkov.cz
IČ: 00100340, Datová schránka: x6dj8jp