Kvalitní vzdělání pro mladé
Aktuality a novinky
Zrychlená navigace - HomePage - Aktuality a novinky
ERASMUS+ Připrav se! Pozor! Start!
Tato tři známá slova pomyslně odstartovala významný projekt „Ready! Steady! Go!“, který se dne 1. 10. 2018 rozjel na SOŠ a SOU podnikání a služeb Jablunkov. O co vlastně jde? Studenti učebního oboru Automechanik a maturitního oboru Dopravní prostředky se zapojili do velmi úspěšného mezinárodního výměnného programu Erasmus+. Partnery se jim stali žáci spřátelených zahraničních škol, a to konkrétně z Polska, Rumunska a Řecka.
A na čem tedy budou studenti spolupracovat? Téma celé akce je velice zajímavé a také moderní. Tvůrci zareagovali na současný žhavý trend v dopravě – elektromobilitu. Inspirovali se při návštěvě E-Motion Parku v ostravském Avionu, kde si veřejnost může vyzkoušet jízdu na elektrických motokárách. Autoři projektu následně propojili klasické a moderní pojetí a vytvořili plán – vyrobit vlastní elektromotokáru.
Žáci na všech čtyřech partnerských školách budou nejen sestavovat elektromotokáru, ale také vytvářet vícejazyčný manuál pro její sestrojení. V závěrečné fázi se tyto čtyři stroje „utkají v praxi“ v třinecké firmě Steel Ring, která provozuje závodní dráhu právě pro motokáry.
S projektem souvisí cestování, poznávání nových lidí, rozvíjení jazykových schopností a také technických dovedností. Žáci spolu budou komunikovat anglicky přes mezinárodní platformu eTwinning. Tento nový způsob výuky se nazývá „blended learning“ – což je propojení standardní prezenční výuky a moderního e-learningu.
Jak to všechno dopadne a která motokára bude na pomyslném stupni vítězů tou nejlepší, se dozvíme 30. 9. 2020, kdy celý projekt končí.
Spolupracujeme
Střední škola, Jablunkov, příspěvková organizace
Školní 416, 739 91 Jablunkov
+420 558 357 811, sekretariat@sosjablunkov.cz
IČ: 00100340, Datová schránka: x6dj8jp